Kā kļūt par lauksaimnieku bez iepriekšējās pieredzes

Īsti lauksaimnieki strādā tāpēc, ka mīl to, ko dara. Protams, viens aspekts ir bizness, taču tas paliek otrajā plānā, jo laiks, kas ir pavadīts ārā, augu un dzīvnieku augšana un kopšana, klātbūtne visiem šiem procesiem ir daudz būtiskāka. Vai tu vēlies kļūt par lauksaimnieku, bet nekad neesi uzaudzējis nevienu augu vai kopis dzīvnieku? Nav jāuztraucas un jāaizmirst šī doma, jo šis raksts tev palīdzēs palikt uz ceļa, lai realizētu savu sapni.

Ir tikai divas sākuma lietas, kurām ir jāpievērš vislielākā uzmanība pašā sākumā:
1. Mācīšanās un padziļināta informācijas ieguve
2. Iepriekšēja pieredzes iegūšana

Pirmais solis ir motivācija, kas tev liek domāt par lauksaimnieka karjeru. Izlem, kāpēc tevi šī nozare ir tik ļoti ieinteresējusi. It īpaši, ja tu iepriekš esi dzīvojis pilsētas vidē, tad tas nozīmē pagriezt visu savu dzīvi par 180 grādiem un doties uz laukiem. Jebkura veida lauksaimniecība ietver daudz smaga darba, tas ietver milzīgu atbildību un sava veida risku, vai vispār viss ieguldītais reiz atpelnīsies. Lauksaimniecība ir dzīvesveids un arī bizness, kas dod finansiālu atlīdzību par visu smago darbu, ko esi veicis gada laikā. Taču emocionālais un garīgais apbalvojums ir daudz lielāks nekā algas čeks.

Lielākoties šīs nozares darbinieki ir strādājuši no paaudzes paaudzē. Lauksaimniecība ir apvīta arī ar daudzām saimnieka tradīcijām. Ja tu nekad neesi audzējis kādu kultūru, tu varētu saskarties ar daudz kritiķiem un skeptiski noskaņotiem cilvēkiem, kuri centīsies no šīs domas atrunāt. Atceries, ka nav tādi “muļķīgi” jautājumi. Tāpēc nezaudē drosmi, ja kāds skarbāks cilvēks tevi aizraida prom un nevēlas atbildēt uz jautājumiem. Lauksaimnieki, kuri nodarbojas savā jomā jau vairākus desmitus gadu, nevēlas, lai jaunie biznesmeņi ieņem konkurenci, tāpēc, saprotams, ka nevēlēsies dalīties savā gudrībā. Tāpēc apsver nākošo iespēju, kā uzzināt svarīgu informāciju – tā ir studēšana.

Lai iegūtu padziļinātas zināšanas no ekspertiem, vari doties uz informatīvām sesijām un nodarbībām, kā arī iestāties speciālā universitātē. Obligāti nav nepieciešams lauksaimniecības nozarei specializēts grāds, taču tas ir ļoti ieteicams, ja vēlies uzzināt daudz vairāk par visu, kas būs nepieciešams savā saimniecībā.

Galvenokārt, pastāv divu veidu lauksaimniecības nozares:
1. Kultūraugu audzēšana, sēklu, graudaugu, ogulāju plantāciju, augļu dārzu, vīnogulāju, siena un skābbarības audzēšana
2. Lopkopība, kas sevī ietver liellopu, piena lopu, cūku, mājputnu, zirgu, aitu, biškopību, eksotisko dzīvnieku audzēšana

Tajā pašā laikā var arī ieviest savu lauksaimniecības nozari kā organisku un ilgtspējīgu nozari, kas aptver kultūraugu un lopkopību audzēšanu, bet attiecas uz tradicionāliem līdzekļiem, ievērojot labturības normas. Sākumā vari neuztraukties, ka tava saimniecība būs pavisam maza, salīdzinot ar lielajiem konkurentiem. Mazs uzņēmums ļauj izprast un rediģēt kļūdas, kādas tiek pieļautas ražošanas procesā, neizšķērdējot lielas naudas summas.

Lai iegūtu pirmo darba pieredzi, ja tev vēl tāda iepriekš nav bijusi, visvieglāk ir piedāvāt savus pakalpojumus citiem lauksaimniekiem. Tu vari būt strādnieks kādā saimniecībā. Šis, iespējams, ir vissvarīgākais solis, lai apsvērtu ideju startēt šajā nozarē. Vienīgais veids, lai saprastu, vai esi piemērots būt lauksaimniekam, ir pašam izjust visu šo procesu. Strādā smagi un atbildīgi, redzi kā izaug augi vai dzīvnieki, apzinies kā tie jākopj. No šī darba tev jāsagaida, ka tipiska darba diena var būt garāka nekā 8 stundas. It īpaši, ja nodarbosies ar kultūras audzēšanu – ražas novākšanas laikā tā būs pilna darba diena no saules uzaušanas līdz norietam. Lauksaimniecības nozare ir pārsteigumiem bagāta, tāpēc jābūt gatavam uz visādiem pavērsieniem.